به

سبلاگ

خوش آمدید
طراحی اپلیکیشن
10 ژانویه 2021 - 8 دقیقه خواندن
طراحی اپلیکیشن

ما در دوره ای زندگی میکنیم که داشتن یک تلفن همراه نیاز ضروریمان شده و بدون ان بسیاری از کارهایمان ناقص میمانند و یا اصلا قابل انجام نیستند چه این کارها، امور شخصی باشند و چه برای کسب و کارمان، که اهمیتش بسیار بیشتر هم میشود، لذا همین ضرورت اهمیت حوزه طراحی اپلیکیشن را بالا میبرد تا روز به روز برنامه های کاربردی تر ساخته شوند.

برنامه های موبایل یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تماس با مخاطبان هدف از نظر شغلی محسوب می شوند. تقریباً هر فرد بالغ در جهان یک تلفن هوشمند دارد و این بازار به رشد خود ادامه می دهد. دارا بودن موبایل توسط جمع کثیری از افراد در سرتاسر جهان استدلال کاملاً محکمی است که چرا شما باید بر روی فناوری تلفن همراه تمرکز کنید!

داشتن یک وب سایت برای رشد کسب و کار های آنلاین امر ضروری محسوب میشود اما به زودی مشاغل باید توسعه برنامه موبایل را نیز در نظر بگیرند تا در رقابت جلوتر باشند. روندی که بسیاری از کسب و کار های بزرگ پیش گرفته اند و موجب پیشرفت خود شدند. و اما ، چرا یک کسب و کار باید یک برنامه ایجاد کند؟ و مزایای اصلی برنامه های تلفن همراه نسبت به وب سایت چیست؟ در این مقاله تصمیم گرفتم با بررسی مزایای برنامه تلفن همراه شما را در این تصمیم گیری یاری کنیم.

لیستی از امکانات و مزایای مهمی که یک برنامه تلفن همراه می تواند برای کسب و کارتان فراهم کند…

۱- برنامه های تلفن همراه سریعترند
“در پایان روز آنچه که کاربران به آن فکر می کنند و آن را دوست دارند همان چیزی است که برای کسب و کار و سود می آورد”

برنامه های موبایل معمولاً ۱.۵ برابر سریعتر از وب سایت ها هستند و عملیات آنها را نیز بسیار سریعتر انجام می دهند. برنامه ها داده های خود را به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می کنند و بازیابی اطلاعات در یک چشم به هم زدن اتفاق می افتد. اما در مورد وبسایت نیاز است داده ها از وب سرور ها دریافت شوند که بسته به سرعت شبکه و اندازه بسته ها(منظور بسته های حاوی داده است) ممکن است از چند ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد

یک دلیل دیگر طراحی اپلیکیشن این است که وب سایت ها از جاوااسکریپت (یک زبان برنامه نویسی مورد استفاده دربرنامه نویسی تحت وب) برای اجرای توابع برنامه استفاده میکند، در حالی که برنامه های موبایلی بر روی بستر فریم ورک ها اجرا میشوند که پنج برابر سریعترند!

از آنجا که همه این اتفاقات در قسمت بک (قسمتی از کد ها که برای کاربران قابل نمایش نیست) اتفاق می افتد ، کاربران شما می توانند کارهایشان را سریع تر در قسمت فرانت یا جلویی (مقصود صفحه نمایش برنامه است) انجام دهند و یک تجربه خوب کاربری در هنگام استفاده از برنامه یتان بدست آورند.

۲- رشد فروش
“برنامه تلفن همراه یه کانال جدیدی است که از طریق آن می توانید سود شرکت را افزایش دهید. بسته به تعداد مخاطبان ، می تواند افزایش قابل توجهی داشته باشد”

با اعلان های تبلیغاتی و تخفیفی ، می توانید به مشتریان انگیزه دهید تا از شما خرید کنند. می توانید مستقیماً با تمام کاربرانی که برنامه شما را نصب کرده اند ارتباط بگیرید. به عنوان مثال ، یک شرکت با کمک فناوری های موقعیت جغرافیایی آفلاین ، می تواند پیشنهاد ویژه ای را برای مشتریانی که در نزدیکی فروشگاه یا دفتر کار خود هستند ارسال کند.

از دیگر مزایای یک برنامه در این بخش، توانایی پرداخت های تلفن همراه است که محبوبیت آن به سرعت در حال رشد است. مردم دیگر نمی خواهند وقت خود را به خرید اختصاص دهند ، زیرا در هنگام نوشیدن یک قهوه در خانه با تلفن هوشمند می توان همین موارد را خریداری کرد.

۳- محتوای شخصی سازی شده
“این که کاربران محتوای شخصی را برای یک تجربه همهجانبه دوست دارند مورد توجه قرار گرفته است”

کاربران محتوای کاملاً متناسب و مطابق با ترجیحات خود را دوست دارند. این مانند این است که یک ارتباط، متناسب با زبانی که صحبت میکنند و میفهمند ارایه دهید. شخصی سازی کاربر محور، در ایجاد تجربه لذت بخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شخصی سازی می تواند براساس علاقه ، رفتار ، موقعیت مکانی ، فرهنگ و غیره انجام شود. برنامه های تلفن همراه فراهم کردن تجربه های شخصی را آسان می کند و بسته به نوع برنامه، این امکان قابلیت اجرا پیدا میکند.

۴- دسترسی از طریق مسنجر و آفلاین
“برنامه های تلفن همراه با توانایی کار در حالت آفلاین و آنلاین تجربه های یکپارچه ای را ارائه می دهند”

همه برنامه های تلفن همراه با یک ضربه سریع دسترسی فوری به محتوا را ارائه می دهند. آنها به کاربران این امکان را می دهند تا از طریق ذخیره سازی اطلاعات ضروری که به صورت آفلاین نیز قابل دسترسی هستند ، در سریعترین زمان ممکن محتوای مطلوب خود را بدست آورند و تجربه کاربری خوبی را برای خود رقم بزنند. برخی از برنامه ها مانند بانکداری ، ویترین فروشگاه ها ، خرده فروشی ، امور مالی ، بازی ها و اخبار به صورت آنلاین و آفلاین کار می کنند. یعنی دانلود یک خبر یا بازی، که بدون اتصال به اینترنت قابل خواندن و یا بازی کردن باشد عالیست!

توانایی کار به صورت آفلاین اساسی ترین تفاوت بین یک برنامه و یک وب سایت تلفن همراه است. در حالی که برنامه ها برای انجام کارهای مهم مانند پرداخت ها و اعلان ها نیاز به اتصال اینترنت دارند ، اما با این وجود آنها حتی در حالت آفلاین نیز محتوای اساسی و کاربردی را به کاربران ارائه می دهند.

۵- استفاده از ویژگی های دستگاه
“هماهنگی یک برنامه با سایر برنامه های تلفن همراه ، کارایی را چند برابر میکند”

برنامه های تلفن همراه یک مزیت اضافی دارند که می توان با استفاده از ویژگی های مختلف دستگاه بومی ، برنامه را کدگذاری کرد. بنابراین ، پس از بارگیری برنامه ، آنها می توانند از ویژگی هایی مانند دوربین برای اسکن پی دی اف، QR و بارکد استفاده کنند، NFC برای استفاده در پرداخت، GPS برای اتصال به نقشه ها و سایر خدمات و شتاب سنج، ژیروسکوپ و قطب نما که میتواند برای هزاران منظور مختلف استفاده شود.

مثلا ما امروزه شاهد افزایش اثر انگشت در دستگاه ها هستیم که هنوزم برای برنامه ها و راه حل های مختلف مورد کاوش و بهره برداری قرار میگیرند.

یکی دیگر از مزایای اضافه شده این است که ویژگی های دستگاه می تواند مدت زمانی که کاربران برای شروع و انجام یک عملیات صرف میکنند را کاهش دهد و نحوه تعامل کاربر با دستگاه و برنامه های شما را تغییر دهد. همچنین ، سیستم عامل های برنامه نویسی برنامه های iOS ، Android ، Xamarin و Hybrid همه آنها دارای ویژگی ها و استانداردهای متمایزی هستند که توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه از آنها برای زیبا سازی تجربه کاربر استفاده می کنند.

۶-امکان اعلان ها و بروزرسانی های فوری
“توانایی ارسال اعلان های فوری به کاربران برنامه ، دلیل محکمیست که شرکت ها و مشاغل باید یک برنامه بسازند”

وقتی کاربر برنامه ای را در دستگاه های خود باز می کند ، اعلان های درون برنامه ای دریافت می شوند. پوش نوتیفیکیشن (push notification) بدون توجه به اینکه کاربر برنامه ای را باز کند یا خیر ، در دستگاه دریافت می شود. اساساً ، به روزرسانی و اعلان های تبلیغاتی که روزانه بر روی دستگاه های خود دریافت می کنید پوش نوتیفیکیشن هستند.

علاوه بر این ، می توانید از طریق OTA ، به روزرسانی های منظم را از طریق Play Store ، iTunes و windows storeبه برنامه خود ارسال کنید ، و آن را همیشه با آخرین ویژگی ها و تصاویر و لیست محصولات به روز نگه دارید. همچنین به شما امکان می دهد محصولات و خدمات را مرتباً افزایش دهید و فروش و سود خود را بالا ببرید.

۷- برند و طراحی
“برنامه موبایل شما سفیر برند شما می شود”

بر خلاف وب سایت هایی که برای پشتیبانی از عملکردها به مرورگرها متکی هستند ، برنامه های تلفن همراه را می توان برای پشتیبانی از حرکات کشویی مانند کشیدن ، پینچ کردن(برای زوم) ، نگه داشتن ، ضربه زدن ، دوبار ضربه زدن و موارد دیگر طراحی کرد ، به طوری هر کدام عملکرد خاصی را انجام می دهند که کاربرپسندی را افزایش می دهد. علاوه بر این ، بدون اینکه به دستگاه یا عناصر مرورگر و مشکلات کشینگ وابستگی داشته باشید ، می توانید برنامه خود را به روشی که می خواهید طراحی کنید.

هر برنامه تلفن همراه با توجه به مارک تجاری یک شرکت سفارشی می شود و شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید. و اگر مارک تجاری خود را تغییر می دهید ، هیچ چیز بهتر از یک برنامه تلفن همراه برای شما نیست. هر زمان که بخواهید می توانید نحوه نمایش برنامه خود را به همراه رنگ و طرح به صورت مجازی تغییر دهید و آن را مطابق خواسته و دیدگاه کاربرانتان شکل دهید.

۸- بهبود بهره وری و کاهش هزینه
“برنامه های تلفن همراه با کاهش هزینه های بازاریابی به شما کمک می کنند تا در مدت زمان کوتاهی مخاطبان خود را گسترش دهید”

بزرگترین مزیت برنامه های تلفن همراه این است که باعث افزایش ارتباطات بین کارمندان ، فروشندگان و مشتریان شما با تقسیم منابع و مکان یکسان برای سفارش ، پاسخ دادن و آموزش برای محصولات شما می شود. افراد تمایل دارند که با نمودارهای موجود در دسترس و ابزارهای گزارش با داده های انباشته مشتری ، بهره وری را ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش دهند.

علاوه بر این ، هنگامی که مستقیماً با مشتریان و کارمندان خود ارتباط برقرار می کنید ، هزینه های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ شما به شدت کاهش می یابد. همچنین ، کاربران شما می توانند از طریق کانال های اجتماعی ادغام شده در برنامه تان شیر شوند و این امر موجب گسترش ردپای شما در فضای اینترنت شود .این روش استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار سودمند است و این روزها برندهای بزرگ شروع به هزینه کردن برای فضای مجازی و مکالمه را کرده اند.

۹- تعامل با کاربران
“با مخاطبانت در ارتباط باش!”

برنامه های تلفن همراه رابط های کاربری (نمایش) خاص خود را دارند که به کاربران امکان می دهد تجربه همجانبه دو طرفه را تجربه کنند. آنها به سادگی می توانند تصویری را برای دوستان خود به اشتراک بگذارند و آنچه را که از طریق اشتراک گذاری آسان ، خریده اند را نشان دهند و هر کلیک خرید، ارتباط شما با مشتریان و درآمد تان را افزایش می دهد.

این روزها شرکت ها در حال توسعه وب سایت هایی هستند که مشتریان خود را به انجام فعالیت هایی در برنامه های دارای دسترسی آسان عادت دهند. این کار باعث بهبود تجربه تعامل کاربر برای خرید ، پرس و جو و تماس با شما برای تحویل ، شکایت و سایر جنبه های مربوط به فروش می شود.

شما می توانید با هر مشتری در هر کجای دنیا که باشید ارتباط برقرار کنید. شخص نیازی به یادآوری آدرس وب شما یا مراجعه به موتور جستجو ندارد ، مانند نشانی یک سایت ، زیرا این برنامه از قبل روی دستگاهش نصب شده است.

هر کاربر جدیدی که برنامه تلفن همراه شما را نصب می کند ، وارد فضای اطلاعاتی شما می شود. بنابراین ، ارزش دارد که از روش های مختلف برای افزایش تعداد نصب استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید پاداش و تخفیف در ازای آن ارائه دهید.

ترکیبی از “سایت + برنامه تلفن همراه” سود دو چندانی برای شرکت به همراه دارد. منبع اینترنتی این شرکت به لطف موتورهای جستجو توجه مشتری را به خود جلب می کند و وقتی بازدید کننده ای از طریق سایت وارد برنامه تلفن هوشمند می شود ، شرکت به کار هدفمندتری با او روی می آورد.

10- افزایش پتانسیل SEO برای وب سایت شما
” اهمیت سئو که یادتون نرفته!”

برنامه شما از دو جهت می تواند سودمند باشد ، برای محتوای درون برنامه ای شما و محتوای وب سایت شما کلمات مترادف ، در اطلاعات محصولات و محتوای خدمات میتوانند استفاده شوند. Google این روزها محتوای درون برنامه ای شما را نیز رتبه بندی می کند (علاوه بر محتوای وبسایتتان) از این رو می توانید محتوای برنامه خود را تغییر دهید تا به سئو وب سایتتان کمک کند.

شما می توانید برنامه خود را در فروشگاه های برنامه مربوطه (مانند بازار ، اپ استور و…) بهینه سازی کنید تا به شما رتبه بالایی بدهد و معیارهای موفقیت مداوم را نیز در بر بگیرید تا موفقیت برنامه شما را از طریق ترفندهای جستجوگرها برای بهینه سازی برنامه تضمین کند.

نتیجه گیری
در نتیجه ، میلیون ها برنامه موبایل در اینترنت وجود دارد و احتمالاً میلیون ها برنامه دیگر وجود خواهد داشت! به یاد داشته باشید همانطور که آخرین تحقیقات نشان داده است ، کاربران بیشتر وقت خود را صرف برنامه های موبایلی می کنند و یک کسب و کار باید درهر جایی که مشتریانش هستند، حضور داشته باشد. بنابراین الان ، بهترین زمان برای طراحی اپلیکیشن برای مشاغل است تا بازار را برای فروش محصولات و خدمات خود در اختیار بگیرند قبل از اینکه رقبا این کار را انجام دهند.

واقعیت این است: راه اندازی برنامه شخصی خود به هر حال یک مرحله تبلیغاتی است ، زیرا به شما امکان می دهد از سایر ابزارهای بازاریابی استفاده کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید اخبار را در منابع مربوطه منتشر کنید یا اطلاعیه های مطبوعاتی ارسال کنید

به ویژه در این زمینه امکان دریافت بازخورد از کاربران بسیار ارزشمند است. به عنوان مثال ، شما می توانید نظرسنجی هایی را انجام دهید و کاربران را قادر به گزارش خطاها و … کنید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *